Lokalizácia úniku vody spoločnosťou PIPE CONTROL s.r.o.

  • Autor: Juraj Cápa

Ako vám dokážeme pomôcť lokalizovať únik vody

Majiteľ domu si všimol, že sa pomaličky točí vodomer, aj keď nie je v dome žiadna spotreba vody. Až po 3 mesiacoch zistil, že má pravdepodobne únik vody o objeme 1000 litrov/denne a tak nás zavolal na pomoc lokalizovať únik vody.

Postup pri lokalizácii úniku vody

Po obhliadke objektu a zistenia všetkých skutočností od majiteľa domu sme sa pustili do práce. Tú nám však sťažovala v tomto prípade absencia hlavného uzáveru vody v dome a tak sme nevedeli odstaviť prípojku do domu od rozvodov v dome. Po vykonaní tlakovej skúšky na rozvodoch studenej a teplej vody sa nám potvrdil únik vody na rozvode studenej vody. Kedže únik bol rozsiahly, ale v dome neboli žiadne viditeľné známky po úniku vody, ako napr. vlhké či plesnivé škvrny na stenách, domnievali sme sa, na základe našich dlho ročných skúseností, že únik vody bude na prípojke do domu.

Tu sme však narazili na ďalší problém. Majiteľ domu nemal dokumentáciu k prípojke, ani k rozvodom v dome, pretože on dom už tak kúpil a vodár, ktorý to realizoval, už nežije. A tak sme sa pustili do prieskumu celého nádvoria pred domom s domnienkou, že nás tam hore má niekto rád a pomôže nám (aj to občas treba a pomáha 🙂 ). A podarilo sa! Približne po hodine sme lokalizovali miesto úniku vody. Naše odhodlanie a naša vízia pomôcť každému jednému zákazníkovi a prispieť tak celkovo k znižovaniu strát pitnej vody, prinieslo ten najkrajší výsledok v podobe úsmevu a poďakovania od spokojného zákazníka.

Dobré rady na záver!

Aj v tomto prípade sa zákazníkovi vyplatilo mať uzavretú dobrú poistku nehnuteľnosti, a tak všetky náklady na lokalizáciu úniku vody a následnú opravu prípojky preplatí poisťovňa. Preto vám radíme neriskovať bez poistky, môže vás to vyjsť draho!

Keď staviate nehnuteľnosť, nezabudnite si urobiť foto alebo video dokumentáciu vonkajších a vnútorných rozvodov vody, uľahčí to prácu ako nám, tak aj vám pri následnom odstraňovaní problémov spôsobených únikom vody.

Ak nehnuteľnosť kupujete, určite zistite všetky informácie, ktoré má predchádzajúci majiteľ o vodovodných aj kanalizačných rozvodoch.

Hlavný uzáver vody v dome musí byť povinnosť každého jedného domu! Viem, že v tomto prípade majiteľ za to nemohol, ale ak aj takúto skutočnosť zistíte je dobré dať si takýto uzáver dorobiť.

A ak chcete zabrániť či predísť starostiam ako vytopenie domu, či zaplatenie vysokého účtu za únik vody (ako aj v tomto prípade), odporúčame vám zakúpiť si u nás inteligentný systém eVodník, ktorý chráni vašu nehnuteľnosť a ak zistí únik vody, automaticky uzavrie prívod vody do domu. Viac o tomto systéme TU.

Autor: Juraj Cápa

Pridaj komentár