Pipe Control > Služby a riešenia > Akustická kontrola stavu kanalizácie SL-RAT®

Akustická kontrola stavu kanalizácie patentovanou technológiou SL-RAT®

Naša spoločnosť prináša na trh patentovanú technológiu SL-RAT pre akustickú kontrolu stavu kanalizácie s celosvetovými oceneniami ako napr.:

„WEF za inovatívne technológie 2012″

“ WIOA za najinovatívnejší produkt na trhu 2014″

“ víťaz NC Tech Awards 2014 v oblasti energetiky a životného prostredia“

či „víťaz ocenenia ACE15“.

Vďaka tejto akustickej kontrole dokážeme posúdiť stav vašej gravitačnej kanalizačnej siete od DN150 do DN400 v reálnom čase za veľmi krátky čas a nízke náklady na kontrolu.

Všetky namerané hodnoty následne uložíme a spracujeme v špeciálnom softvéri SL-DOG, čoho výsledkom bude pre vás kompletná správa o stave vašej kanalizačnej siete. Na základe tohto, budete vedieť, ktoré úseky je potrebné vyčistiť a na ktorých musíte vykonať inšpekciu kamerovým systémom.

Takto dokážeme vaše náklady na inšpekciu a čistenie kanalizácie tzv. „na slepo“ minimalizovať až o 70%!

Prestaňte čistiť čisté potrubia! Zavolajte nám a my vám presne povieme, ktoré úseky potrubia je potrebné čistiť a prípadne vykonať dodatočnú video kontrolu.

Pôsobíme na celom území SR a ČR. Ak potrebujete zistiť stav vašej kanalizácie za minimálne náklady, kontaktujte nás pre dohodnutie ďalšieho postupu.

Výhody akustickej kontroly stavu kanalizácie

 • pripravíme vám kompletný prehľad vašej kanalizačnej siete s mapovým podkladom
 • dokážeme skontrolovať 3000 až 6000 metrov kanalizácie denne
 • znížime vaše náklady na čistenie a inšpekciu kanalizácie min. o 50%
 • možnosť použiť aj ako efektívnu a lacnú kontrolu po čistení kanalizácie

Využitie SL-RAT pre

 • verejnú kanalizáciu v správe vodárenských spoločností
 • efektívnu a rýchlu kontrolu na diaľniciach a cestách
 • komplexné zistenie stavu kanalizačnej siete v priemyselných areáloch
 • kontrolu všetkých gravitačných potrubí od DN150 do DN400

Prípadová štúdia

Vodárenská spoločnosť Little Rock v januári 2017 zmenila svoj program údržby kanalizácie založený na základe jej stavu použitím akustickej technológie SL-RAT, čo jej prinieslo 35% zníženie v pretečení splaškov z kanalizácie v roku 2017 a v roku 2018 až 65% zníženie.

Okrem toho zredukovali čistenie kanalizácie o 32%, pričom vyviezli o 116% viac odpadu ako v roku 2016.

Toto všetko vodárenská spoločnosť zvládla bez akéhokoľvek navyšovania zamestnancov.

Ako funguje akustická kontrola stavu kanalizácie?

Potrebujete zistiť stav vašej kanalizácie? Zavolajte nám na +421 915 797 027.

FAQ: Často kladené otázky

Prístroj SL-RAT využíva technológiu šírenia zvuku v potrubí. Pozostáva z prijímača a vysielača. Vysielač vysiela určité zvukové tóny, ktoré sa šíria v potrubí a prijímač ich počúva. Ak sa cestou k prijímaču zvukový tón absorbuje napr. pre korene v potrubí, vysoká hladina vody v potrubí a pod., prístroj na základe toho vyhodnotí stav daného úseku kanalizácie na stupnici od 0 do 10, pričom 0 znamená BLOK a 10 znamená plne priechodná kanalizácia.

Dnes poznáme na našom trhu len možnosť kontroly kanalizácie inšpekčnými kamerami. Tieto vám vyhotovia video záznam a teda priamo vidíte ako vaša kanalizácia vyzerá. Avšak inšpekcia kanalizácie je nákladná a pomalá (denne dokážete skontrolovať cca 700 až 1 200 m kanalizácie). V prípade ak sa kanalizácia pred inšpekciou neprečistí, dochádza k problematickému pohybu kamery v potrubí a vo väčšine prípadov aj k samotnému znemožneniu inšpekcie.

Prístroj SL-RAT je nízko nákladový a vysoko efektívny (denne dokážeme skontrolovať cca 5 000 až 6 000 m kanalizácie) bez akýchkoľvek obmedzení, pretože prístroj umiestnime jednoducho nad otvorenú kanalizačnú šachtu a spustíme meranie.

Vďaka tejto službe dokážete ušetriť nemalé finančné náklady na čistenie kanalizácie, pretože z praxe vychádza, že 70% kanalizačnej siete je čistá kanalizácia a netreba je čistiť.

My Vám dokážeme skontrolovať celú kanalizačnú sieť za 1/5 ceny oproti cene za inšpekciu kanalizácie a nasmerujeme vaše náklady na čistenie len na tie úseky, kde je to naozaj potrebné! Z praxe teda zaplatíte za vyčistenie iba tých úsekov kanalizácie, ktoré sú naozaj znečistené. Už nemusíte platiť za čistenie čistého potrubia.

Všetky zaznamenané merania sa uložia do prístroja, ktorý priradí GPS súradnice a tieto merania sa následne prenesú na externý server SL-DOG, pre následné spracovanie a export napr. do formátu CSV alebo Google Earth.

Vo finále dostanete od nás podrobnú správu o stave vašej kanalizačnej siete, ktoré úseky sú v poriadku, ktoré je potrebné čistiť a pre ktoré prípadne vykonať dodatočnú inšpekciu kamerovým systémom pre podozrenie poškodenia potrubia.

Ste správca kanalizácie a máte záujem o kúpu prístroja SL-RAT?

Napíšte nám a obratom vás budeme kontaktovať.

  Prečo nám zákazníci dôverujú

  PIPE CONTROL s.r.o. sa úzko špecializuje na detekciu únikov vody s presným určením miesta úniku a kontrolu stavu kanalizácie. Naše dlhoročné skúsenosti s lokalizáciou únikov na rozvodoch podlahového kúrenia, vodovodných, teplovodných či kanalizačných potrubiach ako aj skúsenosti so zisťovaním trasy a samotnou výstavbou týchto rozvodov je to, čo nám dáva predpoklad uspieť pri každom vašom probléme, s ktorým sa na nás obrátite.

  Dorazíme na dohodnutý termín

  Našou prioritou je zodpovedný prístup a úcta ku vám, preto sa v prípade dohody na nás môžete vždy spoľahnúť.

  Našu prácu skončíme až po vyriešení problému

  Cieľom našej práce je vždy dobre vykonaná práca, preto našu prácu dokončíme až keď bude váš problém vyriešený.

  Máme neinvazívne technológie a inovatívne metódy

  Vždy sa snažíme držať krok s dobou a prinášať také technológie a riešenia, ktoré sú efektívne, cenovo dostupné a hlavne neškodné pre vás, váš majetok a životné prostredie.

  Zanecháme po sebe poriadok

  Aj keď problém nájdeme, naša práca skončí, až keď budeme môcť odísť s pocitom, že po nás ostal poriadok.

  S vaším majetkom zaobchádzame s veľkým rešpektom

  K vášmu majetku sa správame ako ku svojmu a vždy sa snažíme hľadať také riešenia, ktoré minimalizujú možné škody.