Úspora vody s úspornými hlavicami Unisavers

Rovnaký pocit silného prietoku vody ale znížené náklady za energie

Všetky naše úsporné hlavice spĺňajú normy pre použitie na pitnú vodu. Sú vyrábané tak, aby sa na nich neusádzal vodný kameň. Vďaka tomu ani po rokoch nestrácajú na svojej efektivite a dokážu vám znížiť spotrebu vody až o 70%, čím znížia platby za vodu a energie (teplá voda).

Sú vhodné pre všetky typy domov, budov, bytov, chát, či objektov ako školy, škôlky, úrady, nemocnice, obchodné centrá a podobne. Návratnosť investície vám garantujeme.

Prečo sa rozhodnúť pre úsporné hlavice Unisavers

 • Spĺňajú testy zdravotnej nezávadnosti
 • Na úsporných hlaviciach sa neusadzuje vodný kameň a hrdza
 • Konštrukcia zabraňuje zanášaniu mechanickými nečistotami
 • Jednoduchá montáž a údržba
 • Univerzálne hlavice pre rôzne batérie
 • Vyrobené v Európe na základe patentu
 • Predĺžená záruka 5 rokov
 • Zníženie spotreby vody až o 70%
 • Zníženie platieb za vodu a energie (pri teplej vode)
 • Veľká úspora peňazí
 • Vhodné pre všetky domy, byty, budovy a chaty
 • Garancia návratu investície za 2-3 mesiace
 • Základ ekologickej domácnosti

Porovnanie úsporných hlavíc na sprchovanie

Praktický príklad nákladov na jedno sprchovanie pri použití úspornej sprchy Unisavers
Tabuľka Unisavers

Prípadová štúdia

Ako sme Základnej škole ušetrili 1700 € ročne pomocou úsporných hlavíc UNISAVERS

V Januári 2020 sme začali diaľkovo monitorovať spotrebu vody základnej školy Dobšinského v Prievidzi, aby sme zistili priemernú spotrebu vody v celom objekte. Objekt základnej školy sme si vybrali zámerne. Deti ešte nemajú návyk šetriť vodou a tak dochádza k nadbytočnému plytvaniu a tým pádom k vysokým účtom za vodu.

V Septembri 2020 sme dodali a namontovali 82 ks umývadlových úsporných hlavíc (úspora vody 70%) a 8 ks sprchových redukcií (úspora vody 30%). Úsporné hlavice boli namontované takmer do celého objektu, okrem kuchyne, nakoľko tá využíva vodu efektívne na varenie a teda k plytvaniu v kuchyni nedochádza. Vstupné náklady na tento projekt boli cca 800 €.

Následne sme porovnali 2 obdobia – PRED a PO. Obdobie PRED bolo hneď v druhej polovici januára pred namontovaním úsporných hlavíc. Obdobie PO bolo v októbri, už po namontovaní úsporných hlavíc. Deti vo vybraných obdobiach normálne navštevovali školu bez obmedzení dochádzky v dôsledku epidémie.

Zaujímavosť

V dobe sledovania spotreby vody pravdepodobne dieťa zabudlo zastaviť umývadlovú batériu, ktorá “hučala naplno”, a odišlo z toalety. Keďže sa to udialo o 15:00, nik už na danú toaletu nešiel a tak voda “hučala” do 9:00 nasledujúceho dňa, čo bolo 18 hodín.

Vďaka úspornej hlavici namontovanej na tejto umývadlovej batérii utekalo 300 litrov vody za hodinu. Celkovo teda ušlo 5 m3 vody, čo predstavuje finančnú stratu cca 12 €. Ak by tam bola ešte klasická hlavica, ušlo by až 16 m3 vody, čo by predstavovalo finančnú stratu cca 38 €.

Porovnanie dennej spotreby vody pred a po inštalácii úsporných hlavíc

Bez úsporných hlavíc
S úspornými hlavicami

Záver prípadovej štúdie - 25% úspora vody

Vďaka naším úsporným hlaviciam UNISAVERS sa na ZŠ v Prievidzi podarilo znížiť ročnú spotrebu vody o 730 m3, čo predstavuje pri cene vodného a stočného 2,36 €/m3 celkovú ročnú úsporu až 1720 €.

Návratnosť investície predstavuje iba 6 mesiacov.
Objem 730 m3 usporenej vody ročne predstavuje 25 napustených bazénov o veľkosti 4x7 metrov.

Objem 730 m3 usporenej vody ročne predstavuje 25 napustených bazénov o veľkosti 4×7 metrov.

Chcete platiť výrazne menej za spotrebu vody? Zavolajte nám na +421 915 797 027.

Úsporné hlavice Unisavers

Rovnaký pocit silného prietoku vody ale znížené náklady za energie
UNISAVERS - vnútorný závit U22
UNISAVERS – vnútorný závit U22

Použitie pre umývadlovú batériu, ktorá má ukončenie s vonkajším závitom. Jednoduchá montáž na batériu, stačí ručne dotiahnuť. Tesnenie je súčasťou. Záruka: 5 rokov

UNISAVERS - vonkajší závit U24
UNISAVERS – vonkajší závit U24

Použitie pre umývadlovú batériu, ktorá má ukončenie s vnútorným závitom. Jednoduchá montáž na batériu, stačí ručne dotiahnuť. Tesnenie je súčasťou. Záruka: 5 rokov

UNISAVERS ANTIVANDAL - vnútorný závit U22
UNISAVERS ANTIVANDAL – vnútorný závit U22

Použitie pre umývadlovú batériu, ktorá má ukončenie s vonkajším závitom. Špeciálna ochrana proti odcudzeniu. Jednoduchá montáž, v balení tesnenie a nadstavec pre utiahnutie prstenca proti odcudzeniu.
Záruka: 5 rokov

UNISAVERS ANTIVANDAL - vonkajší závit U24
UNISAVERS ANTIVANDAL – vonkajší závit U24

Použitie pre umývadlovú batériu, ktorá má ukončenie s vnútorným závitom. Špeciálna ochrana proti odcudzeniu. Jednoduchá montáž, v balení tesnenie a nadstavec pre utiahnutie prstenca proti odcudzeniu.
Záruka: 5 rokov

UNISAVERS ECO + OT - vnútorný/vonkajší závit
UNISAVERS ECO + OT – vnútorný/vonkajší závit

Vďaka adaptéru v balení je možné použitie pre umývadlovú batériu s vnútorným aj s vonkajším závitom. Jedným stlačením koncovky vodu spustíte a ďalším vodu zastavíte. Jednoduchá montáž, v balení tesnenie.
Záruka: 5 rokov

UNISAVERS ECO + ET - vonkajší závit U24
UNISAVERS ECO + ET – vonkajší závit U24

Použitie pre umývadlovú batériu, ktorá má ukončenie s vnútorným závitom. Jedným stlačením koncovky vodu spustíte a časovač podľa vášho nastavenia ponechá vodu pustenú 2 až 10 sekúnd a následne ju automaticky zastaví. Jednoduchá montáž, v balení tesnenie a nadstavec pre nastavenie časovača. Záruka: 5 rokov

Úsporná sprchová redukcia UNISAVERS
Úsporná sprchová redukcia UNISAVERS

Pri sprchovej redukcii je úspora vody na úrovni 50% bez zmeny komfortu sprchovania. Použitie pre montáž na sprchovú hadicu. Jednoduchá montáž, stačí dotiahnuť ručne, v balení tesnenie. Záruka: 5 rokov

Úsporná sprchová hlavica UNISAVERS
Úsporná sprchová hlavica UNISAVERS

Pri sprchovej hlavici je úspora vody na úrovni až 75% bez zmeny komfortu sprchovania. Prietok cca 6 l/min. 3 stupne nastavenia, možné meniť v priebehu sprchovania: Úsporný režim EKO, Masážny prúd a Pauza (režim Pauza z bezpečnostných dôvodov neuzavrie vodu na 100%, ale z hlavice vyteká minimálny prúd vody, aby užívateľ nezabudol zavrieť vodu na batérii a nie len na sprchovej hlavici). Jednoduchá montáž na koniec sprchovej hadice, stačí dotiahnuť ručne. Záruka: 2 roky

ECO WC vak UNISAVERS
ECO WC vak UNISAVERS

Zníženie spotreby vody pri splachovaní až 2 litre. Jednoducho naplníte objem vaku vodou a ten vložíte do splachovacej nádoby. Záruka: 5 rokov

FAQ: Často kladené otázky

Úsporné hlavice UNISAVERS využívajú špeciálne vyrobenú membránu, ktorá rozbíja minimálne množstvo vody na milióny častíc a mieša so vzduchom a tak redukuje pretečené množstvo vody až o 70% avšak silný pocit prietoku vody ostáva.

Áno. Dokonca viac ako pri umývaní rúk pod prúdom vody z bežnej hlavice. Je to v dôsledku toho, že úsporná hlavica UNISAVERS rozbíja vodu na milióny častíc a mieša so vzduchom, čím vzniká niečo ako tryskajúca voda, ktorá dokáže lepšie odbúrať častice nečistôt z rúk.

V závislosti od toho, kde všade naše úsporné hlavice UNISAVERS použijete. V ideálnom prípade keď ich namontujete na všetky výstupy vody dokážete ušetriť až 70% z priamych nákladov na spotrebu vody, avšak treba si uvedomiť, že šetríte aj na výrobe teplej vody a teda znižujete nepriamo náklady na jej výrobu – napr. za plyn ak používate kotol na plyn.

Máte záujem o kúpu úsporných hlavíc UNISAVERS?

Napíšte nám a obratom vás budeme kontaktovať.

  Prečo nám zákazníci dôverujú

  PIPE CONTROL s.r.o. sa úzko špecializuje na detekciu únikov vody s presným určením miesta úniku a kontrolu stavu kanalizácie. Naše dlhoročné skúsenosti s lokalizáciou únikov na rozvodoch podlahového kúrenia, vodovodných, teplovodných či kanalizačných potrubiach ako aj skúsenosti so zisťovaním trasy a samotnou výstavbou týchto rozvodov je to, čo nám dáva predpoklad uspieť pri každom vašom probléme, s ktorým sa na nás obrátite.

  Dorazíme na dohodnutý termín

  Našou prioritou je zodpovedný prístup a úcta ku vám, preto sa v prípade dohody na nás môžete vždy spoľahnúť.

  Našu prácu skončíme až po vyriešení problému

  Cieľom našej práce je vždy dobre vykonaná práca, preto našu prácu dokončíme až keď bude váš problém vyriešený.

  Máme neinvazívne technológie a inovatívne metódy

  Vždy sa snažíme držať krok s dobou a prinášať také technológie a riešenia, ktoré sú efektívne, cenovo dostupné a hlavne neškodné pre vás, váš majetok a životné prostredie.

  Zanecháme po sebe poriadok

  Aj keď problém nájdeme, naša práca skončí, až keď budeme môcť odísť s pocitom, že po nás ostal poriadok.

  S vaším majetkom zaobchádzame s veľkým rešpektom

  K vášmu majetku sa správame ako ku svojmu a vždy sa snažíme hľadať také riešenia, ktoré minimalizujú možné škody.